Co je to hersenwerk?

 
Hersenwerk pro psy jsou hlavolamy, které stimulují všechny smysly a celý nervový systém psa, čímž se uvede do pohybu jeho mozková činnost. Hersenwerk je vhodný pro každého psa, bez ohledu na věk (už malá štěňátka se mohou zúčastnit workshopu a dále pokračovat v řešení hlavolamů), fyzické omezení,dovednosti, velikost, plemeno atd. Materiál na psí hlavolamy je všude kolem nás a vůbec není drahý. Na workshopu se mimo jiné naučíte z čeho vyrábět domácí hlavolamy.
 
Hersenwerk je ve světě jedinečným konceptem holandské terapeutky a instruktorky Inge van Harte, který nabízí mnohem více než jen to, že se pes naučí řešit hlavolamy, kromě jiného například:
 
 • utužení vztahu mezi psem a majitelem

 • dá hyperaktivním psům možost uklidnění a uspokojení

 • pomáhá překonat strachy a nedůvěru

 • udržuje starší psy fit

 • je rozptýlením

 • pomáhá během revalidace po úrazech, operacích apod.

 • učí psy koncentraci a sebekontrole

Naučíte se:
 
 • lépe pochopit chování a myšlení svého psa

 • jak správně nabídnout psí hlavolam

 • jak psa vést či naopak nevést během řešení hlavolamu

 • jaký typ hlavolamu užít pro jakou situaci

Jaký je efekt hersenwerku?

Psi, kteří hrají hersenwerk musí přemýšlet o tom, jak získají pamlsek či hračku z dného hlavolamu. Během hersenwerku se tak musí níležitě soustředit a jsou v tu chvíli touto činností zcela "pohlceni". Stejně jako člověk, který řeší hlavolam. Pro většinu psů je 10 minut hersenwerku denně dostačující k dosáhnutí mentálního uspokojení a únavy.

Mohou-li si psi vybrat činnost jimi nejoblíbenější, bude to čichání. Svět pachů je pro psa velmi impozantní. Pro psa je činnost kdy může zapojit čich tím největším hobby, které existuje.

Co můžete očekávat od Workshopu?

Workshop psích hlavolamů není pouze o tom hrát hlavolamy. Během 2,5 hodinového workshopu se naučíte lépe rozumět svému psovi, zjistíte jaké jsou jeho hranice a jak mu v různých situacích pomoci či naopak kdy ne. Workshop je vhodný i pro velmi mladá štěňata, mladé psi v období puberty, dospělé psy, psy či jejich majitele s postižením, starší psy a i seniory. Zároveň díky získaným informacím budete schopni lépe vaše psy podpořit, pokud si teprve pojedete pro štěňátko, naučíte se jak jej správně zaměstnat, v jaké míře, jakým způsobem a předejít tak nechtěnému chování z jeho strany. Máte doma psa z útulku či psa pro kterého by cizí lidé a psi mohli být stresujícími a nejste si jisti, zda-li by to pro něj nebylo příliš, přijďte pouze jako divák, protože hraním hersenwerku společně si vytvoříte pevný vztah a psům pomůžete překonat vlastní nedůvěru a strach. Hersenwerk utužuje vztah pána a psa a tam kde vztah zatím není jej tvoří pevný hned od základů.

Hersenwerk pro psy zařídí spokojené, chytré, vyrovnané psy od štěňat až po seniory!