Poradci

Kateřina Růtová - PRAHA

Se psy jsem byla v kontaktu již od malička a když jsme si s přítelem před několika lety pořídili našeho prvního vlastního psa, úplně jsem práci s nimi propadla. Otevřel se mi úplné nový svět, o kterém jsem do té doby jen tak matně tušila. 

Práce s Hoaxíkem se stala vlastně úplně první plnohodnotnou náhradou za vášeň, které jsem se věnovala přes 10 let a kterou jsem kvůli příchodu do Prahy na VŠ musela opustit, tanec.

Psi jsou pro mě rovnocennými členy rodiny a vždy se k nim snažím tak chovat a podle toho s nimi jednat. Každý pes, i když jde o stejné plemeno, potřebuje individuální přístup, o který se na svých lekcích snažím. Mým cílem je, aby se ze psa a člověka stal sehraný tým, aby si vzájemně rozuměli a věděli, co můžou jeden od druhého očekávat. Aby z Vašeho pejska byl parťák, se kterým budete moct v klidu do lesa, do centra města nebo třeba na rodinnou oslavu se spoustou jídla.

 
Webové stránky: https://hrajsisepsem.cz/
Email: katyna257@gmail.com
Telefon: +420 728 366 619
 
Lenka Frková - PRAHA
Martina Hubačová - PRAHA

Certifikovaný poradce Hersenwerku pro Českou republiku (individuální lekce).

Martina je psí instruktorkou v psí školce pro štěňata. Věnuje se etologii zvířat a hlavolamům pro psy. Aktuálně má doma labradorského retrívra jménem Connie. Pracuje jako veterinární sestra na klinice MVDr. Martiny Načeradské, kde ji můžete najít.

Webové stránky: https://www.psiskolka.com/hersenwerk/

Mobil: +420 774 418 018

Email: info@naceradska.cz

Lenka Zalabáková

Psi mě fascinují odjakživa, ale k aktivnímu výcviku mě přivedli moji teriéři v roce 2009. Začala jsem se více zabývat jejich chováním, komunikací, vztahem s člověkem -  a to prostřednictvím nejrůznějších aktivit, účastí na seminářích i studiem novinek. Před dvěma lety jsem díky nim objevila fascinující svět psího čichu, když jsme se začali věnovat noseworku.  Svěřit při práci důvěru psovi a jeho schopnostem je úžasný pocit. Jako dílek puzzle skvěle zapadá také možnost poznat koncept hersenwerku. 

Ve volném čase se věnuji projektu Čuchej.cz, chcete-li království vůní, her a duševní pohody. Vedu individuální lekce hersenwerku a tréninky noseworku v Praze. Jednoduše, hrou, s radostí!
 
Webové stránky: www.cuchej.cz
 
Jitka Freibauerová - PRAHA
Bc. Kateřina Michálková - PRAHA

Zhruba od roku 2008 se aktivně věnuji kynologii v oblasti chování zvířat. Toto téma mě dovedlo k různým metodikám práce se psem. Při své několikaleté praxi na veterinární klinice jsem poznala mnoho zdravotních problémů vedoucích k nevhodnému chování zvířete. Na základě této zkušenosti jsem vystudovala na ČZU zootechnický obor kynologie. Posledních několik let se věnuji tématu užití přírodních látek v terapii a diagnostice obtíží zvířat. Hersenwerk využívám primárně při své klinické praxi v rámci působení ve firmě Dokonalá Láska s.r.o., kde se věnuji odborné poradně a vývoji. Využíváme metody zoofarmakognozie, kdy zvířatům nabízíme možnost provádět samovýběr přírodních účinných látek, potřebných pro svou terapii. 

Pro nápravu nevhodného chování zvířete je vždy nutné symbióza mezi psem s ohledem na jeho možnosti a majitelem s ohledem na jeho možnosti. Nalezení společného poznání vede ke společné cestě spokojeným životem. 

Kontakt: 

tel: 777 87 29 21

email: katka@dokonalalaska.cz

web: www.dokonalalaska.cz

Anna Zelinková – PRAHA

Psi mě bavili již od malička, a tak jsem postupně začala pronikat do jejich světa.Od roku 2012 se tréninkem a chováním psů věnuji v podobě různých vzdělávacích akcí a seminářů, od roku 2016 vedu lekce poslušnosti pro štěňátka i dospělé psy. Na jaře 2018 jsem své působení rozšířila o Hersenwerk a stala se certifikovanou poradkyní.

Podstatou Hersenwerku je především uvolnění a relax psa, nejde zde o žádný výkon či úspěch, a to je mi blízké. Vlastním dospělou fenku křížence Míru, se kterou nás kromě Hersenwerku baví nosework a všemožné učení triků a cviků.

Kontakt

Telefon: 721 040 796

Email: rocovska@gmail.com

Webové stránky: www.treninkpsa.cz

Ivana Paštová - HRADEC KRÁLOVÉ
Ivana Paštová , jsem z Hradce Králové, kde mám obchod s chovatelskými potřebami, ale věnuji se především prodeji mraženého masa, pro krmení tzv. BARF.
 
V roce 2016 jsem založila psí školu Ivana- Výcvik Hrou Happy Pet ve které učíme nový mladý sport DOG PULLER HK  a od roku 2017 je další činností této školy hrou Hersenwerk pro psy. Ve své škole psi necvičím, ale vychovávám a to pomocí her :-) s pozitivním přístupem.
 
Webové stránky: https://www.happypet.cz/
 
 
Věra Pisárová - BRNO
Hersenwerk mě okouzlil od první chvíle, kdy se k nám dostal :)
Jsem veterinární technička a tuto krásnou práci jsem dělala u koní a pak 11 let v útulku a teď pracuji pro firmu 4dox, kde jsem od jejího začátku. Mám obchod v Brně - U Tiffany, kde je možné vést soukromé lekce, ale i koupit dečky na HW a knížky o HW.
Mám 3 psy - bulteriérku Táju, borderteriérky Tiffany a Meddy. Věnuji se s nimi různým aktivitám - poslušnost, obrany, nosework, hersenwerk, stopy.
 
Webové stránky: www.4dox.cz
 
Mgr. Eva Vodrážková

Psi se v mém životě vyskytují a provázejí mne již od dětství.  První psí parťák byl vznešený Kavalír King Charles, který byl šlechtic i svou povahou. Pak se většinou  jednalo o různé roztomilé křížence z útulku.

V současné době mám tříletou fenku francouzského buldočka Růženku, která s námi žije od štěňátka. S Růženkou se věnujeme  Dogdancingu a noseworku pro zábavu. Před rokem dcera přivedla z nevhodných podmínek šestiletého německého dogáče Arga.   Pracujeme na tom, aby zvládal běžné situace bez  problémů, ale čeká nás společně ještě spousta práce.  

Hersenwerku jsem okamžitě propadla a milují ho také oba naši psi. Hersenwerk zařazujeme  pravidelně po cvičení, jako relaxaci, nebo jako vhodnou činnost, když není ideální počasí na dlouhé procházky venku.

Email: vodrazkova.eva@seznam.cz
 
Eva Martinková - Písečná u Jeseníku
Jsem speciální pedagog, pracuji s dětmi s autismem. Již devět let se věnuji canisterapii. Našla
jsem krásné propojení mezi canisterapií a hersenwerkem, jako činnost při poskytování
canistterapie a při relaxaci svých psů.
 
Mám šest psů: tři kavalíry - Betty, Karolínu a Trampa, zlatého retrívra - Doru, bernského
salašnického psa - Jasmínnu a čivavu -Sofii.
 
Se svými psy se dále věnujeme dogdancingu, noseworku a obedience.
 
email: eva.martin@seznam.cz
mobil: +420 777 666 110
 
Jana Švejdová
Michaela Jirková
Se svým parťákem po boku - australským ovčákem Arnoldem objevuji různorodé možnosti psího světa. A právě díky tomu, že mám osobní zkušenost s pracovním plemenem, kterému jsou blízké především drivové aktivity, hledala jsem nějaký protipól, při kterém se pes uklidní a naučí se pracovat systematicky a bez nutnosti velkého výdeje fyzické energie. A to jsem bezesporu našla v hersenwerku. A protože jsem cítila, že pokud chci umět využít celkový potenciál této aktivity, potřebuji i teoretické znalosti a to bylo vlastně pro mě hlavní motivací, proč jsem se vydala cestou poradce hersenwerku. Pokud bych měla odpovědět na otázku, co konkrétně přinesl hersenwerk mně osobně, tak musím přiznat, že jako soutěživému člověku, to poznání, že ne vše je o výhře, ale že největší odměnou je prostě být se svým psem…
 
Zároveň jsem si díky tomu plně uvědomila fakt, že každý jednotlivý pes, který se postaví před hlavolam, je jedinečná osobnost, která vnímá svět kolem specificky, motivuje se různými způsoby, ale také ho mohou odlišné věci stresovat a frustrovat. A protože mě hodně pohltily i pachové práce, tak se zároveň věnuji noseworku. Ve svých trénincích dbám mimo jiné na to, aby měl pes srozumitelně rozdělené, jaký druh aktivity po něm zrovna žádáme. V současné době působím především v Táboře a Českých Budějovicích, ale jsem plně mobilní.
 
Kontakt: +420 731 494 593
 
 
Karolína Janoutová - Praha

Kynologii jsem se začala intenzivně věnovat s příchodem malého černého klubíčka do mého života, tedy v roce 2014. A od té doby jsem prakticky nepřestala. Od roku 2017 jsem trenérem v ZKO Vestec, kde se specializuji na tréninky agility, positivního posilování a také Hersenwerku jako certifikovaný poradce. 

Se svým psem aktivně běháme agility, děláme nosework, obrany, učíme se pomocí positivního posilování, hrajeme hlavolamy a mnoho dalšího :-). 

Pokud máte chuť strávit s pejskem fajn pozitivní hodinu, určitě napište nebo zavolejte :-).

tel.: 737 797 954

email: treninkykarolina@seznam.cz 

web: www.treninkykarolina.webnode.cz

 

Zuzana Posávadová
Dagmar Kopřivová
Iveta Dupalová
Certifikovaná poradkyně Hersenwerku pro Českou republiku (individuální lekce).
 
Iveta Dupalová se aktivně věnuje těmto psím disciplínám dogdancing, triky, obedience, dogfrisbee. Rekreačně provozuje coursing, agility, pasení a účast na výstavách. Treibball mají jen pro zábavu, protože její psi míče zbožňují. Účastní se nejrůznějších závodů jak u nás v ČR, tak i v zahraničí se svými psy plemen border kolie a pumi.
 
Několikrát ročně vystupují na večírcích, firemních akcích a plesech. Pravidelně se účastní různých seminářů včetně zahraničních, aby byla stále informovaná o novinkách, jež se v kynologických disciplínách dějí.
 
Odměnou jí jsou stále nové informace ve výcviku psů. Její webové stránky jsou www.dupici.cz

 

Se psy jsem byla v kontaktu již od malička a když jsme si s přítelem před několika lety pořídili našeho prvního vlastního psa, úplně jsem práci s nimi propadla. Otevřel se mi úplné nový svět, o kterém jsem do té doby jen tak matně tušila. 

Práce s Hoaxíkem se stala vlastně úplně první plnohodnotnou náhradou za vášeň, které jsem se věnovala přes 10 let a kterou jsem kvůli příchodu do Prahy na VŠ musela opustit, tanec.

Psi jsou pro mě rovnocennými členy rodiny a vždy se k nim snažím tak chovat a podle toho s nimi jednat. Každý pes, i když jde o stejné plemeno, potřebuje individuální přístup, o který se na svých lekcích snažím. Mým cílem je, aby se ze psa a člověka stal sehraný tým, aby si vzájemně rozuměli a věděli, co můžou jeden od druhého očekávat. Aby z Vašeho pejska byl parťák, se kterým budete moct v klidu do lesa, do centra města nebo třeba na rodinnou oslavu se spoustou jídla.