Poradci

 
Lenka Frková - PRAHA
Lenka Ležalová - PRAHA

Psi mě fascinují odjakživa, ale k aktivnímu výcviku mě přivedli moji teriéři v roce 2009. Začala jsem se více zabývat jejich chováním, komunikací, vztahem s člověkem -  a to prostřednictvím nejrůznějších aktivit, účastí na seminářích i studiem novinek. Před dvěma lety jsem díky nim objevila fascinující svět psího čichu, když jsme se začali věnovat noseworku.  Svěřit při práci důvěru psovi a jeho schopnostem je úžasný pocit. Jako dílek puzzle skvěle zapadá také možnost poznat koncept hersenwerku. 

Ve volném čase se věnuji projektu Čuchej.cz, chcete-li království vůní, her a duševní pohody. Vedu individuální lekce hersenwerku a tréninky noseworku v Praze. Jednoduše, hrou, s radostí!
 
Webové stránky: www.cuchej.cz
 
Bc. Kateřina Michálková - PRAHA

Zhruba od roku 2008 se aktivně věnuji kynologii v oblasti chování zvířat. Toto téma mě dovedlo k různým metodikám práce se psem. Při své několikaleté praxi na veterinární klinice jsem poznala mnoho zdravotních problémů vedoucích k nevhodnému chování zvířete. Na základě této zkušenosti jsem vystudovala na ČZU zootechnický obor kynologie. Posledních několik let se věnuji tématu užití přírodních látek v terapii a diagnostice obtíží zvířat. Hersenwerk využívám primárně při své klinické praxi v rámci působení ve firmě Dokonalá Láska s.r.o., kde se věnuji odborné poradně a vývoji. Využíváme metody zoofarmakognozie, kdy zvířatům nabízíme možnost provádět samovýběr přírodních účinných látek, potřebných pro svou terapii. 

Pro nápravu nevhodného chování zvířete je vždy nutné symbióza mezi psem s ohledem na jeho možnosti a majitelem s ohledem na jeho možnosti. Nalezení společného poznání vede ke společné cestě spokojeným životem. 

Kontakt: 

tel: 777 87 29 21

email: katka@dokonalalaska.cz

web: www.dokonalalaska.cz

 

Ivana Paštová - HRADEC KRÁLOVÉ
Ivana Paštová , jsem z Hradce Králové, kde mám obchod s chovatelskými potřebami, ale věnuji se především prodeji mraženého masa, pro krmení tzv. BARF.
 
V roce 2016 jsem založila psí školu Ivana- Výcvik Hrou Happy Pet ve které učíme nový mladý sport DOG PULLER HK  a od roku 2017 je další činností této školy hrou Hersenwerk pro psy. Ve své škole psi necvičím, ale vychovávám a to pomocí her :-) s pozitivním přístupem.
 
Webové stránky: https://www.happypet.cz/
 
 
Věra Pisárová - BRNO
Hersenwerk mě okouzlil od první chvíle, kdy se k nám dostal :)
Jsem veterinární technička a tuto krásnou práci jsem dělala u koní a pak 11 let v útulku a teď pracuji pro firmu 4dox, kde jsem od jejího začátku. Mám obchod v Brně - U Tiffany, kde je možné vést soukromé lekce, ale i koupit dečky na HW a knížky o HW.
Mám 3 psy - bulteriérku Táju, borderteriérky Tiffany a Meddy. Věnuji se s nimi různým aktivitám - poslušnost, obrany, nosework, hersenwerk, stopy.
 
Webové stránky: www.4dox.cz
 
Mgr. Eva Vodrážková

Psi se v mém životě vyskytují a provázejí mne již od dětství.  První psí parťák byl vznešený Kavalír King Charles, který byl šlechtic i svou povahou. Pak se většinou  jednalo o různé roztomilé křížence z útulku.

V současné době mám tříletou fenku francouzského buldočka Růženku, která s námi žije od štěňátka. S Růženkou se věnujeme  Dogdancingu a noseworku pro zábavu. Před rokem dcera přivedla z nevhodných podmínek šestiletého německého dogáče Arga.   Pracujeme na tom, aby zvládal běžné situace bez  problémů, ale čeká nás společně ještě spousta práce.  

Hersenwerku jsem okamžitě propadla a milují ho také oba naši psi. Hersenwerk zařazujeme  pravidelně po cvičení, jako relaxaci, nebo jako vhodnou činnost, když není ideální počasí na dlouhé procházky venku.

Email: vodrazkova.eva@seznam.cz
 
 
Michaela Jirková
Se svým parťákem po boku - australským ovčákem Arnoldem objevuji různorodé možnosti psího světa. A právě díky tomu, že mám osobní zkušenost s pracovním plemenem, kterému jsou blízké především drivové aktivity, hledala jsem nějaký protipól, při kterém se pes uklidní a naučí se pracovat systematicky a bez nutnosti velkého výdeje fyzické energie. A to jsem bezesporu našla v hersenwerku. A protože jsem cítila, že pokud chci umět využít celkový potenciál této aktivity, potřebuji i teoretické znalosti a to bylo vlastně pro mě hlavní motivací, proč jsem se vydala cestou poradce hersenwerku. Pokud bych měla odpovědět na otázku, co konkrétně přinesl hersenwerk mně osobně, tak musím přiznat, že jako soutěživému člověku, to poznání, že ne vše je o výhře, ale že největší odměnou je prostě být se svým psem…
 
Zároveň jsem si díky tomu plně uvědomila fakt, že každý jednotlivý pes, který se postaví před hlavolam, je jedinečná osobnost, která vnímá svět kolem specificky, motivuje se různými způsoby, ale také ho mohou odlišné věci stresovat a frustrovat. A protože mě hodně pohltily i pachové práce, tak se zároveň věnuji noseworku. Ve svých trénincích dbám mimo jiné na to, aby měl pes srozumitelně rozdělené, jaký druh aktivity po něm zrovna žádáme. V současné době působím především v Táboře a Českých Budějovicích, ale jsem plně mobilní.
 
Kontakt: +420 731 494 593
 
 
Zuzana Posávadová
Dagmar Kopřivová

Se psy jsem byla v kontaktu již od malička a když jsme si s přítelem před několika lety pořídili našeho prvního vlastního psa, úplně jsem práci s nimi propadla. Otevřel se mi úplné nový svět, o kterém jsem do té doby jen tak matně tušila. 

Práce s Hoaxíkem se stala vlastně úplně první plnohodnotnou náhradou za vášeň, které jsem se věnovala přes 10 let a kterou jsem kvůli příchodu do Prahy na VŠ musela opustit, tanec.

Psi jsou pro mě rovnocennými členy rodiny a vždy se k nim snažím tak chovat a podle toho s nimi jednat. Každý pes, i když jde o stejné plemeno, potřebuje individuální přístup, o který se na svých lekcích snažím. Mým cílem je, aby se ze psa a člověka stal sehraný tým, aby si vzájemně rozuměli a věděli, co můžou jeden od druhého očekávat. Aby z Vašeho pejska byl parťák, se kterým budete moct v klidu do lesa, do centra města nebo třeba na rodinnou oslavu se spoustou jídla.